Wtorek, 2 listopada 2010
Targi Academia 2010
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru286
Ponad 70 wystawców na 62 stoiskach zaprezentowało swoją produkcję wydawniczą podczas tegorocznej, czwartej już edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia. Impreza wyraźnie kwitnie, struktura wsparta – za pośrednictwem uczelnianych oficyn – na dwóch potężnych filarach, jakimi są największe stołeczne szkoły wyższe: Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Warszawska, nabiera coraz większego rozmachu. Organizatorom, jak zawsze zresztą, nie można odmówić ogromnego zaangażowania w realizację tego projektu. W przypadku tegorocznej edycji dało to plon w postaci niezwykle bogatego programu wydarzeń towarzyszących. Łącznie podczas targów odbyło się kilkanaście spotkań branżowych – zarówno tych bardziej uniwersalnych z wydawniczego punktu widzenia, jak i o wiele bardziej specjalistycznych, sprofilowanych pod kątem potrzeb podmiotów z segmentu naukowego i akademickiego. Otwarcie na przyszłość Jak zwykle przy takich okazjach nie zabrakło branżowych debat, lecz bynajmniej nie nudnych i nieefektywnych – o czym za chwilę – na temat kondycji tego segmentu wydawniczego rynku, ale także serii wystąpień poświęconych nowym technologiom, coraz dynamiczniej wkraczającym na rodzimy rynek wydawniczy, ale także na polskie uczelnie. Choć stali bywalcy targów książki część z zaprezentowanych podczas Academii wystąpień mieli możliwość zobaczyć już wcześniej, na przykład przy okazji tegorocznej premierowej edycji Warszawskich Targów Książki, jednak wszystkie spotkania poświęcone tej tematyce cieszyły się niemałym zainteresowaniem uczestników. Co więcej, „akademicy” chcą także rozmawiać o przyszłości, również w kontekście otwartego dostępu do dorobku intelektualnego. Dowodzi tego chociażby organizacja seminarium Otwarta Nauka realizowanego w ramach międzynarodowego Tygodnia Open Access. Spotkanie z ministrem Jednym z najważniejszych wydarzeń całych targów było spotkanie przedstawicieli wydawców naukowych i akademickich z podsekretarzem stanu w ministerstwie nauki …
Wyświetlono 25% materiału - 250 słów. Całość materiału zawiera 1000 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się