Poniedziałek, 3 lipca 2006
Podziękowania
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru171
W pierwotnej wersji niniejszy numer specjalny „Biblioteki Analiz” zatytułowany „Reprografia 2006” miał się ukazać 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, następnie 18 maja z okazji Międzynarodowych Targów Książki. Ukazuje się z dwumiesięcznym opóźnieniem, a i tak nie zawiera kilku ważnych tekstów. Można wymienić co najmniej trzy motywy rozpoczęcia prac: 1. Powierzchowność sądów na temat reprografii wygłaszanych publicznie. Dyskusje branżowe zorganizowane przy okazji Międzynarodowych Targów Książki w 2003 roku, czy Targów Atena w 2004 roku, uwidoczniły brak znajomości podstawowych faktów na temat reprografii nawet wśród najlepszych dziennikarzy. Świadomość przedstawicieli kluczowych środowisk – wydawców, autorów, bibliotekarzy, funkcjonariuszy policji, prokuratorów i sędziów – także nie jest najwyższa. 2. Deklaracje zmian przepisów odnośnie do reprografii złożone w grudniu ubiegłego roku przez ministra kultury Michała Ujazdowskiego. 3. „Opór materii” – podmiotów, na które obowiązujące przepisy nakładają konieczność odprowadzania opłat z tytułu reprografii – sygnalizowany przez Kopipol i Polską Książkę.                                                                                      *** Prace nad tą publikacją rozpoczęły się na początku lutego br. Przede wszystkim wystąpiliśmy do Polskiej Książki i Kopipolu z prośbą o finansowe i merytoryczne przystąpienie do naszego projektu. Od samego początku patronat nad projektem „Reprografia 2006” objęła Polska Książka. Polska Książka zgodziła się na zaprezentowanie swojego dorobku i jednocześnie na sfinansowanie projektu. To …
Wyświetlono 25% materiału - 203 słów. Całość materiału zawiera 812 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się