Czwartek, 18 sierpnia 2022
Jednym z nowych wydawnictw, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na rynku, jest oficyna o oryginalnej nazwie Alulalu z Warszawy. – Alulalu to połączenie zdrobnień naszych imion i mojego pseudonimu. Od początku planowaliśmy wydawanie wyłącznie książek stworzonych przez nas i chcieliśmy to odzwierciedlić w nazwie. Moim pierwszym pomysłem było wykorzystanie jedynie naszych imion, które razem tworzą łacińskie słowo „alula” (skrzydełko). Okazało się jednak, że do 2009 roku istniało czasopismo ornitologiczne o tej nazwie, więc zdecydowaliśmy się ją nieco zmienić. Oprócz oryginalności za plus ostatecznej wersji uznaliśmy to, że czytana od tyłu nawiązuje do zwyczaju czytania dzieciom do snu – wyjaśniła Urszula Kuncewicz-Jasińska. Alulalu to wydawnictwo rodzinne założone i prowadzone przez Aleksandra Jasińskiego, ilustratora, oraz pisarkę Urszulę Kuncewicz-Jasińską. Małżeństwo literacko połączyło siły w sierpniu 2020 roku, debiutując książką „Dziadkowie. Emocje i uczucia”. Od tamtej pory para wspólnie tworzy i wydaje tytuły dla najmłodszych czytelniczek i czytelników od urodzenia do wieku wczesnoszkolnego. Misją wydawnictwa jest publikowanie pozycji umilających czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Tytuły wydawnictwa Alulalu to kunsztownie zilustrowane, nowatorskie opowieści w duchu nauki przez zabawę i rodzicielstwa bliskości. Ich najnowsze dzieło, „Niedźwiedź i przestrzeń”, to druga część ciepło przyjętej serii „Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu”. W listopadzie pojawi się trzeci, zimowy, tom o łasicy.   ROZMOWA Z URSZULĄ KUNCEWICZ-JASIŃSKĄ Czy mieliście państwo doświadczenie w pracy wydawniczej, czy też odważnie podjęliście się nowej przygody? Nigdy nie pracowaliśmy …
Wyświetlono 25% materiału - 225 słów. Całość materiału zawiera 900 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się