środa, 20 grudnia 2017
Co czytają inni
Kończy się już. Niewiele się wydarzyło – ani nowych przekładów, ani wznowień, ani ekranizacji przykuwających do ekranu. To, co obejrzałem ponownie, każe mi z przekonaniem twierdzić, że Conrad jest ponad możliwości dzisiejszych reżyserów, nie są w stanie zmierzyć się z jego twórczością. Wyjątkiem chlubnym jest „Apocalypse now”, niechlubnym – „Smuga cienia”, szybko zapomniana i rzadko dziś wspominana. Chyba wyrósł ponad nas. Organizujemy mu festiwal, przyznajemy nagrodę – a jednocześnie dopuszczamy prostaków „tłumaczących” jego przesłanie. Niby nic zaskakującego, przecież w sieci każdy może mówić  co chce o byle kim, ważnym czy nieważnym, sąsiedzie, który zabrał parkingowe miejsce i zajebiście o nobliście, który, kurwa, tak popierdala, że chuj. To nie moje słowa, to cytat (pewnie luźny, ale wierny) z wypowiedzi niejakiego …
Wyświetlono 25% materiału - 119 słów. Całość materiału zawiera 478 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki