Piątek, 13 grudnia 2013
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru370
Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze ludzi nie było na świecie… Król lew zwołał na afrykańskiej sawannie wszystkie zwierzęta świata i rzekł: – Dość tego bałaganu! Jakiś porządek na tej planecie musi być. Pojawi się ludzkość i co?… Się pytam?… Wszystko będzie na nas i to my, zwierzęta, poniesiemy odpowiedzialność za ten brak ładu. Stanie się tak, że dla ludzi będziemy „braćmi mniejszymi”. A tego wolałbym uniknąć. W związku z tym zarządzam: wszystkie zwierzęta brzydkie, groźne, głupie, krwiożercze, żrące padlinę, sikające gdzie popadnie, śmierdzące no i w ogóle paskudne gromadzą się, bardzo proszę, przy mojej lewej łapie. Natomiast wszystkie urocze, sympatyczne, misiowate, kolorowe, świergolące łagodnie i odziane w ładne futerko, proszę bardzo, przy mojej prawej łapie. I bez dyskusji mi tu… Jasne!?… Wykonać, ale już! – Widać było, że król lew nie żartuje. Podział na jednych i drugich nastąpił błyskawicznie. Z jednym wyjątkiem. Pośrodku pozostała… żaba. Lew ryknął: – A co z tobą? – Żaba wrzasnęła, głosem posłanki Joanny Senyszyn: – No przecież się, ku…a, nie rozerwę, nie!? Tak, to ja jestem ta żaba, a w każdym razie rozumiem ją doskonale, chcę być wredny i piękny zarazem. Czyli – nie ma co ukrywać – zabiorę głos w sprawie ważnej, czyli polskiej wersji „ustawy o książce”. Kiedy przychodzi mi wypowiadać się na temat „ustawy o książce”, czuję się właśnie jak ta żaba. Ale, żeby …
Wyświetlono 25% materiału - 222 słów. Całość materiału zawiera 891 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się