środa, 1 marca 2017
  Bogactwo i ciągłość wiedeńskiej kolekcji - Właśnie ukazała pani wspaniała książka o wiedeńskim muzeum... - Książka pokazuje bardzo ważne dla dziejów sztuki i ciekawe dla dziejów kolekcjonerstwa zespoły malarstwa w Kunsthistorisches Museum, a przy tym jest nieco inna niż poprzednie tomy z serii "Arcydzieła Malarstwa". Wynika to może z faktu, że Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu jest instytucją niepowtarzalną w Europie i na świecie. Na naszym kontynencie nie ma porównania z innymi zbiorami, ponieważ w wiedeńskim muzeum zachowana jest trwałość kolekcjonerska licząca ponad 400 lat. - Kiedy habsburskie kolekcje zostały otwarte dla publiczności? - Już za cesarza Leopolda I, czyli w XVIII wieku zebrane kolekcje sztuki były eksponowane i dostępne, zaś w XVIII wieku ustanowiono zbiory miejscami edukacji społecznej, co znakomicie pokazuje ówczesny sposób myślenia. - Rozpoczyna pani książkę od pokazania szeregu "obrazów o obrazach"... - Tak, ten pierwszy rozdział ma tytuł "Obrazy kolekcji" i pokazuje wczesne obrazy w obrazach, a także późniejsze dokumentacje. Warto też pamiętać, że w wiedeńskim Muzeum w końcu XIX wieku została otwarta jedna z pierwszych pracowni fotografii poświęcona dokumentacji malarstwa, a także pierwsze laboratorium rentgenowskie. - Pani książka obejmuje tylko dzieła malarskie... - Taka była wola wydawcy! Prezentowane w książce zbiory malarstwa zaczynają się od kolekcji starożytnych przykładów pochodzących z Egiptu, Grecji i Rzymu oraz świetnej kolekcji …
Wyświetlono 25% materiału - 213 słów. Całość materiału zawiera 854 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się