Wtorek, 5 kwietnia 2022
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 566 (6/2022)
Jakie były przyczyny złożenia rezygnacji z udziału w spółce? Przyczyn było sporo. Pierwsza przyczyna to sytuacja, w jakiej spółka Targi Książki znalazła się dwa lata temu. Początek pandemii łączył się z groźbą zawieszenia Warszawskich Targów Książki, a na to nałożyła się wymuszona przez właściciela spółki Murator Expo rezygnacja Jacka Oryla, jej prezesa. Potem nastąpiła seria zwolnień wszystkich jej pracowników, w tym z wyspecjalizowanego zespołu będącego grupą fachowców, która przez lata organizowała Warszawskie Targi Książki. Murator Expo złożył wniosek o upadłość i obecnie funkcjonuje jako podmiot w tzw. reorganizacji. W wyniku tych działań zabrakło organizatora wykonawczego targów. Jednak rok temu Warszawskie Targi Książki się odbyły… W zeszłym roku udało się je zorganizować, bo zespół, o którym mówiłem, rozpoczął pracę w Fundacji Historia i Kultura, znanej z organizacji Targów Książki Historycznej w Warszawie. Skład zespołu jest obecnie znacznie skromniejszy niż w dawnej spółce Murator, ale ci, którzy z Fundacją się związali, z powodzeniem zrealizowali ubiegłoroczne targi we współpracy ze spółką Targi Książki. Jednak w samej spółce iskrzyło, bo niektórzy udziałowcy dążyli do podporządkowania sobie spółki i zarządu oraz wymuszania na nim pewnych decyzji. Musieliśmy na przykład w połowie grudnia 2021 wypowiedzieć umowę o współpracy Fundacji, bo takie było jednoznaczne zalecenie rady, którą oni zdominowali. Rozpoczęliśmy negocjacje z Fundacją od nowa, na początku roku, kiedy jej przygotowania do targów były mocno zaawansowane. Sytuacja w spółce stawała się niekomfortowa i – jak się okazało – nie tylko dla mnie, ale również dla wiceprezesa Macieja Walczaka, który ku mojemu zaskoczeniu też złożył rezygnację. Niezależnie ode mnie i bez konsultacji ze mną podobnie ocenił sytuację w spółce, atmosferę wśród udziałowców, szczególnie tych zasiadających w radzie nadzorczej. Chcę tylko przypomnieć fakt opisywany w pismach branżowych, że …
Wyświetlono 25% materiału - 279 słów. Całość materiału zawiera 1118 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się