środa, 4 grudnia 2019
– Jakie wydarzenie było najważniejsze na Targach? – Było szereg ważnych wydarzeń, jak konferencja wokół książki Thomasa Urbana o Katyniu, pierwsza publikacja niemieckiego autora o tej tragedii. Autorów było wielu, bo każdy wydawca wie, że obecność autora przynosi pieniądze. W tym roku elementem przewodnim był rok 1939, co przebija się u wielu wydawców. Wiadomo, że historia rządzi się datami, w związku z tym najczęściej duzi wydawcy publikują książki związane z takimi rocznicami, co stwarza większą szansę na sprzedaż niż w ramach zwykłej promocji wydawniczej. – A publiczność? – Jak co roku i tym razem na targach było bardzo dużo ludzi. Frekwencja kształtowała się podobnie jak przed rokiem, chociaż pierwszego dnia – w czwartek – było więcej osób niż rok temu. Wówczas frekwencję szacowaliśmy na 30 tys. osób, a tym roku jest podobnie. Natomiast liczba wystawców jest taka sama jak w 2018 roku. W targach bierze udział od 200 do 220 wydawnictw, które prezentują swoją ofertę na stu kilkudziesięciu stoiskach. Żałuję jednak, że nie mamy w tym roku dużego stoiska ukraińskiego, a także, że od kilku lat nie udaje się zdobyć pieniędzy na Salon Bibliotek. Szkoda, bo dzięki temu targi byłyby bardziej komplementarne i można byłoby pokazać wydawnictwa niszowe. W takich bibliotekach jak w Przemyślu czy Włocławku ukazują się bardzo cenne publikacje. Zostali …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 772 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się