Czwartek, 16 grudnia 2021
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 559 (22/2021)
Kiedy nastąpiły zmiany w  składzie Zarządu Głównego SKP? Posiedzenie Zarządu odbyło się w środę 8 grudnia w księgarni Atlas w Warszawie. Wzięli w nim udział wszyscy jego członkowie, poza dwoma osobami. Było nas razem siedem osób: dotychczasowy przewodniczący Tadeusz Prześlakiewicz, wiceprzewodniczący Jerzy Okuniewski, skarbnik Alicja Szczęsna-Kania oraz członkowie Zarządu Głównego: Paweł Podniesiński i ja, czyli Zofia Szpojankowska, a także Jan Rodzeń, który jest przewodniczącym Okręgu Warszawskiego SKP, oraz Urszula Grzyniewska, członek Komisji Rewizyjnej. Nieobecni byli: Katarzyna Balicka-Więckowska, sekretarz generalny, oraz Marek Tobera. Jakie zarzuty postawiono Tadeuszowi Prześlakiewiczowi? Były dwa podstawowe zarzuty. Pierwszy i główny to absolutne złamanie statutu Stowarzyszenia, bo kadencja przewodniczącego skończyła się w marcu tego roku. Wówczas powinno było być zwołane zebranie Zarządu Głównego, a nie zostało zwołane, pomimo próśb i telefonów – moich czy Katarzyny Balickiej-Więckowskiej i  Jana Rodzenia. Rozmawialiśmy i  grzecznie proponowaliśmy przewodniczącemu, że wypadałoby zwołać posiedzenie zarządu, aby albo przedłużyć jego kadencję, albo wybrać nowe władze. Nie było żadnej woli, aby się spotkać, zresztą nie spotykaliśmy się już od dwóch lat! Przez ten czas nie było ani jednego spotkania zarządu! Kto postawił wniosek o odwołanie przewodniczącego? Ja to zrobiłam. Gdy przewodniczący rozpoczął spotkanie, przerwałam mu i powiedziałam, że chciałabym złożyć wniosek formalny w ważnej sprawie. Przewodniczący wyraził na to zgodę i wtedy powiedziałam, że składam wniosek …
Wyświetlono 25% materiału - 211 słów. Całość materiału zawiera 846 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się