Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
E-prasa czy e-książki?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru334
Ruch S.A., jeden z liderów rynku dystrybucji prasy był ostatnio typowany na głównego kandydata do przejęcia kontroli and sklepem internetowym Merlin.pl. Tymczasem spółka poinformowała, że 7 sierpnia przejęła 80 proc. udziałów w firmie NetPress Digital, która jest operatorem platformy dystrybucyjnej e-książek i e-prasy i jednocześnie jednym z największych w kraju dystrybutorów publikacji cyfrowych. Pozostałe 20 proc. udziałów spółki NetPress pozostało w rękach pomysłodawcy konceptu Nexto, Bartłomieja Roszkowskiego, który po ogłoszeniu wyników pertraktacji obu stron stwierdził w wypowiedzi dla Biblioteki Analiz: – Zaangażowanie inwestora branżowego to zupełnie nowa jakość i motywacja w rozwijaniu biznesu. Wydawcy dostają stabilnego, dużego partnera, z ogromnym potencjałem i apetytem na sukces. Korzyści to więc bezpieczeństwo obrotu z nami, nowe innowacyjne pomysły dla klientów, których dotychczas nie byliśmy w stanie zrealizować oraz wsparcie dużej korporacji w popularyzacji e-booków. Udziały, które przejął Ruch należały wcześniej do pierwszego inwestora NetPress Digital, Grupy MCI Management S.A. Sylwester Janik, członek zarządu MCI Management S.A. i zarządzający funduszem MCI.TechVentures, w którego portfelu znajdował się NetPress, powiedział podsumowując przeprowadzoną transakcję: „Net- Press jest przykładem spółki, która z sukcesem zbudowała swoją pozycję w nowym segmencie dystrybucji audio-książek oraz książek i prasy elektronicznej. W czasie naszego zaangażowania, spółka znacząco rozwinęła platformę dystrybucji online, wprowadziła sprzedaż w kanale mobilnym i rozpoczęła dystrybucję e-czytników, zawsze z sukcesem współpracując z liderami rynku online i mobile w Polsce. Jesteśmy przekonani, że zarząd spółki wykorzysta potencjał dalszego rozwoju w ramach Ruch SA dzięki komplementarności oferty NetPress i bazy klientów Ruch SA”. Jak się dowiedzieliśmy, od momentu startu inwestycji, MCI zaangażowało w ten projekt ponad 1,5 mln zł. Jak zatem prezentują się możliwości nowego tandemu? Ruch …
Wyświetlono 25% materiału - 265 słów. Całość materiału zawiera 1063 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się