Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Rozmowa z Beatą Sabałą-Zielińską, autorką książki „TOPR . Żeby inni mogli przeżyć”
– GOPR to sojusznik czy konkurent TOPR -u? – Sojusznik. Toprowcy zawsze podkreślają, że każde góry mają swoją specyfikę i niosą ze sobą różne zagrożenia. Trudno zatem dokonywać jakiejś gradacji. Oczywiście Tatry to jedyne w Polsce wzniesienia o charakterze alpejskim, a co za tym idzie wypadki w nich oraz akcje ratunkowe bywają spektakularne. Ale nikt z nikim nie zamierza się licytować. Stare zaszłości i awantury dotyczące działalności pod wspólnym, goprowskim szyldem pomału przechodzą do lamusa i jeśli dziś się o nich wspomina, to tylko po to, by pokazać, że ratownictwem muszą kierować ludzie, którzy dobrze się na tej robocie znają i potrafią działać dla dobra wspólnego, rozumiejąc różnice między grupami. – Jak wygląda rekrutacja ratowników tatrzańskich? To fach wyłącznie męski? – Nie. Niewyłącznie męski, choć przez mężczyzn zdominowany. Obecnie w TOPR służą dwie ochotniczki. Wszystkim chętnym zaś, niezależnie od płci, stawiane …
Wyświetlono 25% materiału - 141 słów. Całość materiału zawiera 566 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki