Sobota, 17 sierpnia 2013
Część 1
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru360
Prezentujemy Państwu streszczenie opracowania zawierającego analizę „Rynku książki historycznej” autorstwa Józefa Skrzypca i Zbigniewa Czerwińskiego z wydawnictwa Bellona. Opracowanie to zawiera m.in. analizę rynku podaży książek o tematyce historycznej, opis tendencji i mód czytelniczych, panoramę najważniejszych uczestników rynku oraz ich charakterystyki ofertowe, informacje na temat podmiotów z mniej znaczących pod względem finansowym segmentów, jak wydawców muzealnych, a ponadto sylwetki najważniejszych sprzedawców detalicznych tego typu oferty. Materiał ten powstał przed ostatnią edycją Targów Książki Historycznej, w październiku 2012 roku, oparty został zatem na najnowszych dostępnych danych statystycznych. Zatem jak duży jest rynek książki historycznej, ile działa na nim podmiotów, jak liczną ofertę i o jakiej charakterystyce proponują oni swoim klientom? „Na ostatnich, XX Targach Książki Historycznej swoją ofertę wydawniczą prezentowała rekordowa liczba 196 wystawców z całej Polski. Były wśród nich największe oficyny z dziedziny książki historycznej i militarnej, takie jak: Bellona, Wydawnictwo Naukowe PWN, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Znak, Zysk i S-ka, DiG, PIW, Trójmiejska Grupa Wydawnicza, Iskry, Rytm, ale także oficyny uczelniane i naukowe. W ramach Salonu Muzeów swój dorobek zaprezentowało ponad 50 placówek z całego kraju, a na Salonie Bibliotek można było zapoznać się z ofertą ponad 30 wystawców bibliotecznych. Można zaryzykować twierdzenie, że w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie w ostatnich dniach listopada 2011 r. organizatorom udało się zgromadzić ok. 90 proc. dostępnej literatury historycznej, czyli ok. 8000 tytułów książek mniej lub bardziej związanych z historią. Organizatorzy Targów pozostawiają wydawcom ostateczny dobór oferty targowej” – czytamy w opracowaniu. W celu uzyskania informacji dotyczącej wielkości oferty historycznej dostępnej na polskim rynku, autorzy opracowania dokonali analizy porównującej strukturę asortymentową książek oferowanych w największej polskiej księgarni internetowej, jaką ich zdaniem jest obecnie Allegro.pl. "Serwis aukcyjny Allegro, choć nie jest klasyczną księgarnią internetową, oferuje dziennie ponad 2 mln książek (nie licząc podręczników). Struktura proponowanych tytułów (których zdecydowana większość …
Wyświetlono 25% materiału - 298 słów. Całość materiału zawiera 1195 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się