Wtorek, 17 stycznia 2023
PONAD 9 TYS. PRZEDSIĘBIORSTW – 15,8 MLD ZŁ PRODUKCJI SPRZEDANEJ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 585 (1/2023)
Pod koniec ubiegłego roku została opublikowana kolejna – łączna ósma i dziewiąta – edycja unikatowego raportu w skali europejskiej zatytułowanego „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” – w wersji polskiej i angielskiej. Raport zaprezentowano 25 listopada podczas jubileuszu 30-lecia Polskiej Izby Druku na zorganizowanej z tej okazji konferencji. „Oddając w roku 2018 siódme wydanie raportu w najśmielszych wyobrażeniach nie przewidywaliśmy, że kolejna edycja zamiast w roku 2020, ukaże się dopiero dwa lata później. Prace nad ósmym raportem, który miał być prezentowany na targach drupa 2020, były w zaawansowanym stadium zbierania materiałów, kiedy wybuchła pandemia Covid-19, co w radykalny sposób zmieniło nastroje na rynku. Logiczna zatem była decyzja o wstrzymaniu prac, bowiem brakujących 15 proc. ankiet musiałoby zawierać skrajnie odmienne opinie od tych, które uzyskano wcześnie”, napisał we wstępie do raportu Jacek Kuśmierczyk, kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga i prezes Polskiej Izby Druku. Raport jest dziełem Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga i powstał we współpracy z Wydziałem Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, przy …
Wyświetlono 25% materiału - 164 słów. Całość materiału zawiera 657 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się