Czwartek, 13 października 2016
Spadki z niższych wartości
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru445
W ostatnich tygodniach firma badawczo-doradcza PwC opublikowała prognozę "Perspektywy rozwoju branży rozrywki i mediów w Polsce 2016-2020", częściowo poświęconą również branży wydawniczej. Ogólną konkluzję płynącą z jego lektury można streścić w następującym zdaniu: cały rynek książki (nie tylko beletrystyka, ale i książki dla profesjonalistów oraz podręczniki) do 2020 roku skurczy się o 3,05 proc., do 667 mln dolarów.  PwC nie podaje jednak wartości kursu amerykańskiej waluty, stąd trudno ocenić, jaką wartość rynek książki miałby przybrać w przybrać w przywoływanym 2020 roku. Przypomnijmy w tym miejscu, że według szacunków Biblioteki Analiz, wartość polskiego rynku książki w 2015 roku, w cenach zbytu wydawców, wyniosła 2,41 mld zł, co oznacza spadek o 3,5 proc. w stosunku do 2014 roku. Biorąc pod uwagę średni kurs dolara w tym okresie na poziomie 3,90 zł, daje to kwotę 617,9 mln dolarów. Trudno zatem skonfrontować to z wyliczeniami PwC, zważywszy, że nie znamy charakteru i wielkości parametrów, na których firma ta oparła swoją prognozę. Jak twierdzą autorzy raportu, rewolucja cyfrowa radykalnie zmieniła sposób, w jaki pracujemy, nawiązujemy relacje czy spędzamy wolny czas. Nastąpiła transformacja komunikacji, a także pojawiły się nowe modele usług społecznych. Wraz z tą globalną zmianą niezbędne stało się elastyczne dostosowanie, a czasem nawet radykalne przewartościowanie, dotychczasowych modeli biznesowych. Zmiany zachowań i preferencji konsumentów szczególnie mocno …
Wyświetlono 25% materiału - 211 słów. Całość materiału zawiera 844 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się