Czwartek, 10 marca 2016
Rozmowa z Izabelą Skorupką, autorką książki Marcelina i Pamięć Przodków
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru2/2016
-  Jesteś wszechstronnie utalentowana; malujesz, grasz na gitarze, tworzysz z dziećmi teatr a teraz startujesz jako autorka powieści dla młodszej młodzieży. Czy od dawna myślałaś o napisaniu książki? - Od dawna myślałam, ale wydawało mi się to ogromnym wyzwaniem,  przede wszystkim przerażało mnie spięcie historii; tworzenie początku, sensownego rozwinięcia i kontynuowanie, tak żeby ona miała przyczynowość i skutkowość, a do tego jeszcze wciągała. Wydawało mi się to absolutnie nie do przeskoczenia.  Marcelina została napisana przez przypadek i może dzięki temu powstała. Najpierw to miało być słuchowisko, tak trochę dla zabawy zaczęliśmy wymyślać z rodziną bohaterkę, i jak już ta bohaterka się pojawiła, i zaczęłam pisać to zauważyłam, że przydarzają jej się różne rzeczy. Ona zaczęła żyć własnym życiem. Mam takie wrażenie, że historia Marceliny tkwiła gdzieś na zewnątrz a ja ją po prostu zebrałam. - A dla jakiego czytelnika jest "Marcelina"? - Nie zastanawiałam się dla kogo piszę, pisałam pewnie trochę dla siebie, w tym sensie, że jeżeliby mi nie sprawiało to przyjemności, to zapewne nie zrobiłabym tego. Pisanie okazało się wielką radością, a nie trudem. Czytelnik zaczął się klarować w trakcie powstawania tekstu,  wtedy  towarzyszyło mi około trzech osób, moich przyjaciół,  czytających na bieżąco to co pisałam. Historia Marceliny bardzo ich wciągała i dzięki temu miałam ochotę i siłę pisać dalej, bo czułam że jest odbiorca. Niektórzy z moich znajomych twierdzili,  że to nie jest w ogóle książka dla dzieci, raczej dla dorosłych,  którzy mają w sobie dziecko. Dorośli, którzy czytali, bawili się na tyle fajnie, że rzeczywiście można przypuszczać, a raczej mam nadzieję, że jest to książka wielopokoleniowa. Dla dzieci, ale także dla tych dzieci, które …
Wyświetlono 25% materiału - 268 słów. Całość materiału zawiera 1074 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się