Poniedziałek, 19 listopada 2007
Operon – Piotr Marciszuk
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru208
14 listopada w siedzibie Polskiej Izby Książki odbyło się posiedzenie sądu koleżeńskiego przy PIK w sprawie z wniosku Wydawnictwa Pedagogicznego Operon przeciwko Piotrowi Marciszukowi, szefowi PIK i właścicielowi Wydawnictwa Stentor (na temat sprawy pisaliśmy w nr. 12 Biblioteki Analiz). Poniżej publikujemy wyrok sądu oraz komentarze obu stron. Zmiany w tekście Piotra Marciszuka dokonane zostały przez nas, na co uzyskaliśmy zgodę autora. REDAKCJA Wyrok sądu koleżeńskiego Sąd koleżeński przy Polskiej Izbie Książki w składzie: przewodniczący Bogdan Kledzik oraz członkowie: Łukasz Gołębiewski i Janusz Kędryna. Na posiedzeniu w dniu 14 listopada 2007 roku w siedzibie Polskiej Izby Książki w Warszawie, w sprawie z wniosku Wydawnictwa Pedagogicznego Operon Sp. z o.o. przeciwko p. Piotrowi Marciszukowi, prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą Wydawnictwo Piotra Marciszuka Stentor, o rozstrzygnięcie sporu między członkami izby w zakresie ich działalności na rynku książki postanawia: 1/ Pan Piotr Marciszuk, jako osoba prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Wydawnictwo Piotra Marciszuka Stentor nie jest stroną w przedmiotowej sprawie, ponieważ z przedstawionych dowodów nie wynika, że jako właściciel firmy Stentor działał we własnym interesie przeciwko Wydawnictwu Pedagogicznemu Operon Sp. z o.o. w sprawie ustalania listy podręczników dla Ministerstwa Edukacji Narodowej 2/ wykluczenie Wydawnictwa Pedagogicznego Operon Sp. z o.o. z Sekcji Wydawców Edukacyjnych przy Polskiej Izbie Książki było niezgodne z regulaminem sekcji oraz statutem Polskiej Izby Książki. W związku z powyższym Wydawnictwo Pedagogiczne Operon Sp. z o.o. nadal pozostaje członkiem Sekcji Wydawców Edukacyjnych. Sąd Koleżeński zobowiązuje Prezydium Sekcji Wydawców Edukacyjnych do przesłania członkom Sekcji Wydawców Edukacyjnych stosownego w tej sprawie komunikatu opracowanego przez Sąd Koleżeński w terminie 14 dni od jego otrzymania …
Wyświetlono 25% materiału - 258 słów. Całość materiału zawiera 1035 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się