środa, 23 września 2009
Rozmowa z Krzysztofem Izbrandtem, dyrektorem drukarni przedsiębiorstwa Presspublica
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru256
Jaka była pana droga do kierowania poligrafią Presspubliki? Z wykształcenia jestem inżynierem automatykiem, a z poligrafią jestem związany od 1993 roku, kiedy zaczynałem karierę jako zastępca dyrektora ds. spraw organizacyjno-technicznych w drukarni prasowej Kema w Szczecinie. Studiowałem na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Elektroniki, a następnie automatykę przemysłową na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej. Po odbyciu służby wojskowej jako podchorąży zacząłem pracę w fabryce kontenerów Unikon w Szczecinie, później współpracowałem ze szczecińskim urzędem miejskim przy wdrażaniu systemów GIS i w końcu trafiłem do poligrafii. Jestem fanem nowych metod opartych na Lean Six Sigma, co pozwala wprowadzać je do zarządzania procesami technologicznymi. Ze Szczecina jednak pan wyjechał… Trafiłem stamtąd do Poznania, do Presspubliki, gdzie zbudowałem drukarnię w pobliskim Koninku, certyfikowałem ją, integrowałem system zarządzania dla ISO 9001 i 14001. W marcu tego roku zaproponowano mi dodatkowo zawiadywanie drukarnią Presspubliki w Raszynie. Obecnie jestem na etapie unifikowania obydwu zakładów. Proces przebiega etapami, trzeba choćby czasu na wyrównanie poziomów pomiędzy Wielkopolską a Mazowszem. Obie drukarnie pracują jednak nie tylko dla potrzeb Presspubliki.  Na miarę możliwości technologicznych i rynkowych pracujemy także na potrzeby kilkunastu klientów zewnętrznych. Drukujemy dla nich tygodniki regionalne i inne wydawnictwa nieregularne. Większość klientów współpracuje z nami już od wielu lat, ale oczywiście istnieje pewna fluktuacja. Ostatnio pozyskaliśmy bardzo sympatycznego klienta, którym jest wydawca nowego tytułu sportowego. A drukują państwo książki? Do książek jeszcze się nie przymierzaliśmy. Robiliśmy akcydensowe wydawnictwa broszurowe, do których mamy oddzielną linię oprawy zeszytowej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy drukowali książki, zwłaszcza na niższej jakości papierach. Oprawy możemy wykonywać na zewnątrz, u kooperantów. Są pewne ograniczenia w samym druku, ponieważ nasza maszyna drukuje z roli, w związku z tym nie możemy sobie pozwolić na dowolne regulowanie szerokości wstęgi. To trochę komplikuje, ale nie uniemożliwia druku książek. Wydawców książkowych zapraszamy do rozmów! Wysokość nakładów ma tu znaczenie? Nie ma, zwłaszcza przy druku książek. Gazety mają swoje ograniczenia czasowe, ich żywot jest krótki i ważny jest czas potrzebny na druk. W Polsce i zagranicą działa kilka drukarń, niezwykle sprawnie drukujących bardzo wysokie nakłady kolekcji kioskowych. Czy na tym rynku mogą państwo konkurować? Tak. Możemy zrobić to bardzo szybko. Pozostaje kwestia znalezienia dobrego, solidnego kooperanta do oprawy klejonej. A do oprawy zeszytowej mamy u siebie bardzo nowoczesną maszynę. Jakie miejsce w strukturze Presspubliki zajmują dwie drukarnie, którymi pan zarządza? Są działami produkcji w ramach Presspublica Sp. z o.o. Jestem dyrektorem pionu produkcyjnego, a w każdej drukarni jest kierownik …
Wyświetlono 25% materiału - 398 słów. Całość materiału zawiera 1594 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się