Czwartek, 5 maja 2022
Za półtora miesiąca finał jednego z książkowych festiwali. Jestem w gronie jurorów od wielu lat, na początku laureata wybieraliśmy spośród czterdziestu tytułów, dziś liczba zgłoszeń przekracza sto osiemdziesiąt. I tu pytanie: co zrobić z przysłanymi mi czterema pakami książek, gdy już uporam się z lekturą? Mówię za siebie, nie odpytywałem pozostałych jurorów. Przez lata oddawałem książki bibliotekom więziennym, przekazywałem lokalnym, osiedlowym księgozbiorom, nosiłem kartony każdemu, kto tylko wyraził ochotę na tuzin tomów autorów znanych i nieznanych – to był niepisany warunek, zestaw mieszany, nie można było oczekiwać wyłącznie noblistów. Nie mam smykałki biznesowej, więc gdy mój brat, który ma równie żadną głowę do interesów, zapytał: „Czemu tego nie sprzedajesz?”, odpowiedziałem słowami Kuby Goldberga: „Interes? Ile można stracić?”. To jednak kwestia poważniejsza, niż się wydaje. W rzadkich wolnych chwilach kataloguję posiadane książki. W moim niewielkim pokoju do pracy mam ich, upchniętych na paździerzowych półkach, prawie trzy tysiące. Sam się dziwię. Stoją w dwóch …
Wyświetlono 25% materiału - 147 słów. Całość materiału zawiera 590 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się