Poniedziałek, 26 marca 2007
Targi książki 2007
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru3/2007
Jak co roku sezon dużych imprez targowych zacznie się od warszawskich Targów Książki Edukacyjnej Edukacja XXI, które w tym roku odbywają się w połowie marca. Trzeba jednak odnotować, że mamy już za sobą specyficzną imprezę, jaką są Poznańskie Spotkania Targowe „Książka dla dzieci i młodzieży”, które w tym roku odbyły się po raz szósty i dzięki wysiłkowi niezmordowanej Olchy Sikorskiej i jej współpracowników coraz bardziej zasługują na nazwę „polskiej Bolonii”. Warto przy tym zwrócić uwagę, że ich głównym organizatorem nie jest firma handlowa, lecz Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Edukacja XXI Wydarzeń targowych w tym roku będzie sporo, mamy nadzieję, że korzystnych dla rynku. Będą też zmiany, chociaż wspomniane już 22. Targi Edukacja XXI w Warszawie dalej są organizowane – jak wszystkie poprzednie edycje – przez Andrzeja Pieniaka, weterana naszego rynku targowego. Przypomnijmy, że w grudniu 2005 roku Targi Edukacja XXI zostały przejęte przez Ars Polonę i ich tegoroczna wiosenna edycja będzie trzecim – po zeszłorocznych dwóch imprezach – wydarzeniem pod tym szyldem. Aktualna gorąca sytuacja wokół podręczników i obawa wydawców oraz księgarzy przed nierozsądnymi decyzjami, jakie zapowiada resort edukacji, powoduje, że znowu spotkania targowe staną się platformą wymiany opinii i dalszego konsolidowania oświatowego lobby. Ważnym wydarzeniem będzie – jak co roku – wręczenie Nagród Edukacja. Kielecki wicelider Pod koniec marca część wydawców edukacyjnych tradycyjnie spotka się na XII Targach Edukacyjnych Edukacja w Kielcach, które w zgodnej opinii targowych specjalistów zajmują drugie pod względem znaczenia miejsce wśród imprez edukacyjnych – po warszawskiej imprezie o charakterze centralnym. Już wiadomo, że tegoroczny program tych targów będzie interesujący i pełen ciekawie zapowiadających się wydarzeń, takich jak spotkanie pięciuset dyrektorów szkół z całej Polski, czy wieczór autorski Michała Jagiełły. Organizatorem imprezy jest jedna z najbardziej profesjonalnych firm w skali ogólnopolskiej czyli Targi Kielce, wicelider polskiego rynku targowego, co z dumą podkreślano na niedawnej konferencji prasowej w Warszawie. Czekając na arcybiskupa W kwietniu czekamy na trzynastą edycję Targów Wydawców Katolickich, które niestety znowu mają się odbyć w trudnych dla wystawców i zwiedzających pomieszczeniach szkolnych na warszawskich Stegnach. Aktualna sytuacja polskiego kościoła i oskarżenia kierowane pod adresem wielu księży o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa w czasach PRL-u i związane z tym liczne publikacje – nie …
Wyświetlono 25% materiału - 358 słów. Całość materiału zawiera 1434 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się