Poniedziałek, 29 maja 2017
Co czytają inni
Naładowawszy nowymi e-bookami mój czytnik, rzuciłem okiem na doniesienia prasy – co i rusz pojawiają się w mediach, różnych różnistych, bo i codziennych gazetach, i w branżowych portalach – informacje o zwyżkach i spadkach czytelnictwa, wzrostu sprzedaży wydań jubileuszowych, dołowaniu tejże w kontekście literatury pięknej z wyższej półki, innymi słowy „wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia”, jak to przewrotnie kwalifikował świetlanej pamięci profesor Jan Tadeusz Stanisławski. No i proszę – w Wielkiej Brytanii kupiono 17 proc. mniej e-booków niż w ostatnim roku, co w funtach, szylingach i pensach oznacza, że obroty wyniosły „zaledwie” 204 mln funtów, sięgając poziomu z roku 2011, kiedy to brytyjski rynek zdobył przebojem debiutujący Amazon Kindle. W wyliczankach pojawiły się cyfry, liczby i sumy – tego mniej, śmego więcej, wzrost z tej strony i dupa z drugiej, akademickie tytuły w górę, powieści do kosza. Fatalnie. Fatalnie? A skądże, przecież zawsze chcieliśmy wielotysięcznej sprzedaży drukowanego nakładu. I ta się sprawdza, bez wątpienia, tyle że w przypadku J.K. Rowling i innych czarodziejskich bajęd. A zatem na rynek wracają książki drukowane – w tym pani Rowling i specjalistów od diet wszelakich. Według danych Publishers Association, sprzedaż tytułów dla dzieci i młodzieży wzrosła …
Wyświetlono 25% materiału - 195 słów. Całość materiału zawiera 780 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się