Wtorek, 24 października 2006
10. Targi Książki w Krakowie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru180
Wiele chciałoby się napisać o tych targach i żal, że miejsca tak na to niewiele. Właściwie powinniśmy poświęcić cały numer Biblioteki Analiz na relację z krakowskiej imprezy. Na pocieszenie pozostaje przekonanie, że jej echa słyszalne będą dla Państwa jeszcze w niejednym z numerów naszego dwutygodnika. Tyle się przecież wydarzyło. Czy była to najlepsza z dotychczasowych edycji? Pewnie tak, choć wynika to bardziej z osobistych doświadczeń, niż wymiernych na to dowodów. Wśród tych ostatnich na czoło wysuwa się podana już przez organizatorów frekwencja – 23 tys. osób! Przypomnijmy, że w ubiegłym roku było o 3000 mniej, a zatem – jak tak dalej pójdzie – piętnasta edycja zbliży się pod tym względem do targów organizowanych przez Ars Polonę. Majowych, oczywiście. Relację z jubileuszowych targów postanowiliśmy zamknąć w formule krótkiego omówienia najważniejszych z naszego punktu widzenia zdarzeń i refleksji z równie skromnym dodatkiem w postaci komentarza. A zatem… Nagrody Od nich zacznijmy. Laureatem nagrody im. Jana Długosza dla książki humanistycznej został Piotr Piotrowski. Nagrodzono publikację „Awangarda w cieniu Jałty. Sztuka w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 1945- 1989”, wydaną nakładem poznańskiego Rebisu. Jest to studium porównawcze kultury artystycznej krajów Europy Środkowo-Wschodniej (z wyjątkiem ZSRR), obejmujące okres od końca II wojny światowej do upadku komunizmu. W tym roku odbyła się dziewiąta edycja konkursu. Zgłoszono 51 książek, z czego do nagrody nominowano dziesięć. Krakusom udało się w ciągu tych kilku lat wypromować wydarzenie, bez którego targów tych wyobrazić sobie nie sposób. Szczególny ukłon także w kierunku sponsora – firmy Kulczyk Holding. Najciekawszą prezentację książki w mediach docenić postanowiła Się działo! 10. Targi Książki w Krakowie – już po raz drugi – Polska Izba Książki. W tym roku PIK-owy laur trafił do rąk Barbary Marcinik z radiowej Trójki, Elżbiety Sawickiej z „Rzeczpospolitej” oraz Tomasza Fiałkowskiego z „Tygodnika Powszechnego”. Zorganizowaną ze smakiem uroczystość prowadziła Katarzyna …
Wyświetlono 25% materiału - 297 słów. Całość materiału zawiera 1190 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się