Poniedziałek, 16 kwietnia 2007
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru50
Stowarzyszenie Księgarzy Polskich uczestniczy w pracach nad wydaniem trzeciego suplementu do SŁOWNIKA PRACOWNIKÓW KSIĄŻKI POLSKIEJ, którego edytorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Udział SKP w tych pracach polega na wskazaniu osób zasłużonych dla księgarstwa polskiego w kraju i zagranicą oraz na sporządzeniu ich biogramów. Słownik obejmuje Polaków i cudzoziemców pracujących na rzecz książki polskiej na terenie Polski (również w granicach historycznych), jak i za granicą – od początków książki do czasów współczesnych – z wyłączeniem osób żyjących. We wcześniejszych edycjach „Słownika” umieszczono biogramy osób zmarłych (w zasadzie) do końca lat osiemdziesiątych XX wieku, co nie wyklucza uzupełnienia „Słownika” o biogramy osób wcześniej zmarłych. Zarząd Główny SKP zwraca się do Państwa z prośbą o wskazanie takich księgarzy oraz przesłanie materiałów umożliwiających opracowanie biogramu. Szczególnie zależy nam na otrzymaniu informacji o księgarzach i osobach związanych z księgarstwem działających poza Warszawą. Otrzymane materiały posłużą – po zakwalifikowaniu osób przez ZG SKP – do opracowania biogramów w Słowniku. Słownik ma charakter historyczny, stąd konieczność zwrócenia uwagi na tło historyczne, w którym działała osoba biografowana. Sposób przedstawienia biografowanej osoby ma mieć charakter obiektywny. Oznacza to, że należy operować jedynie faktami potwierdzonymi przez źródła. O ile przypuszczenie jest konieczne, należy to wyraźnie zaznaczyć. Prosimy …
Wyświetlono 25% materiału - 197 słów. Całość materiału zawiera 789 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się