Wtorek, 5 grudnia 2023
Było takie miasto… Warszawa na starych zdjęciach i kartkach pocztowych z kolekcji Rafała Bielskiego Skarpa Warszawska, Warszawa 2023, s. 206, ISBN 978-83-8329-276-2 Autor książki, Rafał Bielski, jest prawnikiem, założycielem i redaktorem naczelnym wydawnictwa Skarpa Warszawska, właścicielem e-księgarni Inbook.pl i stacjonarnej księgarni na warszawskim Bródnie. Jest też członkiem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. A prywatnie – kolekcjonerem warszawskich zdjęć, pocztówek i planów. Jego bogaty zbiór z lat 1860–1945 obejmuje aż 25 tys. eksponatów. Kolekcjonerską pasję rozbudził w nim ojciec, który podarował mu pierwszą kartę pocztową z wizerunkiem przedwojennej Warszawy. Rafał Bielski miał wówczas 16 lat. Zaskoczyło go, że miasto aż tak bardzo się zmieniło. I że niewiele o nim wie, bo w stołecznych szkołach nikt młodym ludziom nie opowiadał o Warszawie. Zaczął więc szukać informacji o syrenim grodzie i pogłębiać wiedzę o jego przeszłości. Za cel postawił sobie popularyzację wiedzy o historii Warszawy. Album „Było takie miasto…” otwiera serię publikacji w polsko-angielskich wersjach językowych. Pierwszy tom obejmuje lata 1860–1905, czyli początki …
Wyświetlono 25% materiału - 149 słów. Całość materiału zawiera 597 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się