środa, 16 kwietnia 2008
Rzecz o braciach Olesiejukach
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru4/2008
Trudno pisać porządny tekst o Jacku (lat 43) i Krzysztofie (39) Olesiejukach, właścicielach Firmy Księgarskiej, największej w Polsce hurtowni książek. Z jednej strony znani są na rynku na tyle, że wiadomo o nich niemało. Nawet to, gdzie spędzają wakacje i jakimi jeżdżą samochodami. Z drugiej zaś, swojej prywatności starają się strzec. Krążą o nich w środowisku rozmaite opinie. Od pozytywnych, pełnych podziwu dla pracowitości, inteligencji biznesowej i talentu – po negatywne, stawiające pod znakiem zapytania sens przyznawanych im nagród. Raz skromni, gotowi do miłej, niezobowiązującej rozmowy, kiedy indziej nieodpisujący na listy, nieoddzwaniający, niedostępni. Zestawiając jedno z drugim – specyficzni. – Właściwie przez całe życie idziemy razem. Nawet kiedy zmienialiśmy szkołę podstawową, to na tę samą. Na mechanikę też poszliśmy razem. Jak się w „słusznych” czasach miało naście lat, człowiek nie myślał, co będzie w życiu robił – tłumaczy Krzysztof. Zdobyte w technikum szlify przydają się jednak i w czasach znacznie lżejszych. Nowinki technologiczne (głównie z zakresu wyposażenia magazynów, których w Ożarowie pod Warszawą mają kilka) nie mają dla Krzysztofa tajemnic. – Podczas negocjacji ze specjalistycznymi firmami ich fachowcy rozmawiają ze mną jak równy z równym. Poza tym podróżujemy po świecie i podpatrujemy rozwiązania. Jeździmy na targi logistyczne do Niemiec, Anglii… – wymienia Krzysztof, wydaje się, że bardziej od brata „oblatany” w technice. – Dla wielu jesteśmy firmą wzorcową. Byli tu wydawcy z Austrii i Australii, mówili, że u nich tak zorganizowanych firm nie ma – uzupełnia. Z książką też związali się razem, choć pierwszy był Jacek. W …
Wyświetlono 25% materiału - 247 słów. Całość materiału zawiera 991 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się