Wtorek, 2 listopada 2010
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru286
Bostońskie AGM 2010 szczęśliwie już za nami. Agenda zjazdu ponad stu dwudziestu organizacji z ponad sześćdziesięciu krajów świata w stolicy stanu Massachusetts nie była może zbyt obszerna, ale za to obejmowała najważniejsze problemy ery digitalizacji, przede wszystkim zaś: standardy RRO w świetle obowiązującego prawa w poszczególnych krajach, zagadnienie definicji OPW na tle unijnego projektu EUROPEANA, kwestie wspólnego zarządzania prawami pomiędzy EU a resztą świata. Nie bez znaczenia były tematy związane z administrowaniem „Orphan Works” oraz „Out of Print Works”, a także dyskusje wokół CCC, którym poświęcono niemal cały dzień. Osobne zagadnienie przewijające się w dyskusjach w czasie większości panelowych spotkań stanowiły kwestie wdrażania programu ARROW i przygotowań do startu ARROW Plus na początku marca 2011 roku… Nie obyło się bez wizjonerskich rozważań w ramach plenarnej dyskusji zatytułowanej „Licensing Business Models for the Future”, której podsumowaniem okazały się słowa Mike’a Shatzkina: „As I see the future, the role of PROs just grows”. A poza tym – jak twierdzą tubylcy – jesień w Bostonie jest w tym roku wyjątkowo piękna, zwłaszcza że sugar maples ciągle jeszcze żarzą się w słońcu intensywną czerwienią. Posługiwanie się językiem-żargonem, a właściwie środowiskową grypserą, ma ten szczególny urok, że tworzy pozór powagi, roznosi delikatny zapach kosmopolityzmu i światowości. Doroczne spotkania IFRRO (The International Federation of Reproduction Rights Organisations) uświadamiają mi …
Wyświetlono 25% materiału - 213 słów. Całość materiału zawiera 853 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się