Wtorek, 2 sierpnia 2022
NOWA METODA NA OBEJŚCIE PRZEPISÓW, LEPIEJ POSTAWIĆ NA PROMOCJĘ CZYTELNICTWA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 574 (14/2022)
Kilka sklepów sieci Carrefour w Warszawie wprowadziło klub czytelnika – dowiedziały się Wiadomości Handlowe. W placówkach powstało wydzielone stanowisko, gdzie można wypożyczyć lub wymienić książki albo po prostu usiąść przy stoliku i poczytać. Ale były też placówki, gdzie regał z książkami został ustawiony na nieczynnym stanowisku kasowym, między alkoholem a prezerwatywami i gumami do żucia. Metoda na „klub czytelnika”, to jeden ze sposobów, aby obejść przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele, który obowiązuje od 2018 roku. Biuro prasowe sieci Carrefour skomentowało otwarcie klubu czytelnika w warszawskim sklepie. „Carrefour Polska nigdy nie ingeruje w decyzje niezależnych przedsiębiorców. Nie stymulujemy i nie zachęcamy naszych partnerów biznesowych do korzystania z alternatywnych rozwiązań. Oczywiście, monitorujemy rynek z punktu widzenia prawnych uregulowań w tym zakresie” – podkreślono w komunikacie przesłanym serwisowi Wiadomości Handlowe. Centrala sieci zapewniła, że spośród 700 sklepów franczyzowych tylko ok. 25 proc. z nich jest otwartych w niedziele niehandlowe i obsługują je właściciele placówek. Państwowa Inspekcja Pracy zapowiedziała kontrole w sklepach. „Każdy przedsiębiorca, który próbuje obchodzić przepisy, może spodziewać się kontroli PIP” – powiedział Juliusz Głuski, rzecznik …
Wyświetlono 25% materiału - 175 słów. Całość materiału zawiera 703 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się