Czwartek, 5 marca 2009
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru241


Drogi Andrzeju,
drobne sprostowanie do rozmowy z Tobą, jaka ukazała się w poprzedniej Bibliotece Analiz. Twierdzisz, że nikt oprócz Ciebie nie pisał w mediach o wspaniałej książce „Elementarz stylu w typografii” autorstwa Roberta Bringhursta wydanej przez firmę Design Plus z Krakowa.

Otóż o książce była mowa we wszystkich naszych czasopismach („Magazynie Literackim KSIĄŻKI”, Bibliotece Analiz i „Wiadomościach Księgarskich”) oraz w serwisie Rynek-ksiazki.pl. Były to informacje m.in. o ukazaniu się drugiego wydania lub o promocji dla absolwentów i studentów naszych studiów podyplomowych.

Twoja recenzja ukazała się natomiast nie w Bibliotece Analiz, a w „Magazynie Literackim KSIĄŻKI” i w „Wiadomościach Księgarskich”, a za jej napisanie bardzo Ci dziękuję. Natomiast w Bibliotece Analiz o tej ważnej pozycji napisała Anna Pietruczak.

Najważniejszym jednak faktem związanym z „Elementarzem”, o którym zapewne słyszałeś, było przyznanie Dorocie Dziewońskiej Nagrody im. Jerzego Kuryłowicza właśnie za przekład „Elementarza”. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie w maju ubiegłego roku. O tym zaś było w mediach znacznie więcej informacji. Oczywiście, o samej książce powinny były one znacznie więcej napisać i tutaj w całości podzielam Twój pogląd.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Autor: PIOTR DOBROŁĘCKI