Poniedziałek, 16 lutego 2015
Najważniejsze dane i wskaźniki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru401
Biblioteka Narodowa zaprezentowała właśnie najbardziej aktualne informacje na temat funkcjonowania bibliotek w Polsce. Upowszechnione dane liczbowe dotyczą roku 2013 i zostały opracowane na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Oficjalna statystyka wyodrębnia biblioteki: publiczne – 8112, szkolne – 21529 (w szkołach dla dzieci i młodzieży, w szkołach dla dorosłych, szkołach artystycznych i w placówkach systemów oświaty), naukowe (w tym szkół wyższych) – 1086, pedagogiczne – 297, fachowe – 343, fachowo-beletrystyczne – 60, ośrodków informacji naukowej, technicznej i ekonomicznej – 23, towarzystw naukowych – 13. Placówki te różnicuje charakter i potrzeby środowiska, w którym działają, zakres tematyczny i formalny zbiorów, terytorialny zasięg działania, podstawy formalno-prawne ich istnienia, źródła finansowania i sposób udostępniania zbiorów. Z badań BN wynika, że w 2013 roku w ramach ogólnopolskiej sieci bibliotek publicznych zarządzanych przez samorządy terytorialne działało 8112 bibliotek i filii bibliotecznych. W 2012 roku było ich 8182, zatem wskaźnik ten zanotował spadek o 70 placówek, …
Wyświetlono 25% materiału - 149 słów. Całość materiału zawiera 599 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się