Wtorek, 10 października 2006
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru179
Jest piątek, tuż po godzinie ósmej rano… Nad Frankfurtem unosi się mgiełka i powoli znika, odsłaniając słynny „ołówek”, najbardziej znany budynek miasta, który, podobnie jak nasz warszawski Pałac Kultury, stał się też symbolem targów książki, ale w tym przypadku – największych na świecie. W targowych halach stopniowo nasila się charakterystyczny szum, który na razie nie męczy jeszcze ponad miarę, ale wraz z napływającą rzeką ludzi w godzinach południowych osiągnie na trwałe, czyli do wieczora, swoje właściwe i już jak najbardziej męczące natężenie. Około godziny dziewiątej przy tysiącach swoich stanowisk pracy staną tysiące fabrykantów słowa drukowanego z całego świata, by kupować, sprzedawać, promować, oglądać, podpatrywać, negocjować, szukać, podziwiać… a następnie, pomiędzy godziną dwunastą a czternastą – aby w kilkuset gastronomicznych punktach pochłonąć kilka ton kiełbasek i bułek umoczonych w setkach litrów musztardy i ketchupu, popić je tysiącami litrów piwa, wody, soków, coli i dodatkowo przegryźć porcją frytek bądź ciasteczkiem o konsystencji zakonserwowanej jakimś E-330 czy też innym tego rodzaju świństwem. Potem mozolne, dokładne wycieranie rączek i ust mięciutkimi serwetkami i… z powrotem do pracy. Po drodze jednak koniecznie trzeba obejrzeć rękodzielniczą twórczość artystów niemieckich, którzy wzdłuż hali nr 5 na kilkuset stanowiskach oferują światu broszki, dzwonki, rzeźby z modeliny, wyszywanki, makatki, szlifowane kamyczki i zapierające dech warsztatowym kunsztem drewniane rzeźby pogniecionych majtek, krawatów, spodni i biustonoszy. A jeszcze koniecznie trzeba sprawdzić, jakie postępy czyni od kilkunastu lat ten sam producent książek z granitu i piaskowca w rozmaitych rozmiarach i rozmaitych cenach. Szum piasku w obracanych bambusowych tykwach, …
Wyświetlono 25% materiału - 245 słów. Całość materiału zawiera 980 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się