Poniedziałek, 3 listopada 2008
Wkra przejmuje Dom Książki Warszawa
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru233
Najpóźniej 1 grudnia zakończy się proces przejmowania księgarskiej części przedsiębiorstwa Dom Książki w Warszawie przez spółkę Medioteka, dawniej Narew, której 100-proc. udziałowcem jest Wkra. 26 września między Medioteką a DK podpisana została przedwstępna umowa sprzedaży przedsiębiorstwa księgarskiego Dom Książki, w wyniku której od 13 października kieruje nim zarząd Medioteki w osobie prezesa Marcina Anaszewicza, zarazem dyrektora operacyjnego Wkry. Medioteka zapowiedziała kontynuację tej części działalności DK oraz „niezwłoczne przeprowadzenie niezbędnych zmian organizacyjnych i biznesowych”. Nadzór nad długiem Kluczowym zadaniem Anaszewicza jako członka zarządu Domu Książki był nadzór nad wierzytelnością Wkry –zobowiązania wynikające zarówno z zaszłości, jak i bieżącej współpracy handlowej. Taka forma kontroli była niezbędna w sytuacji, gdy w sierpniu zarząd Wkry podjął decyzję o „otwarciu handlu” z Domem Książki w dużym sezonie podręcznikowym. Pytany o perspektywiczne powody inwestycji odpowiada: – Po pierwsze, budżet DK stanowi istotną pozycję w budżecie sprzedaży Wkry. Po drugie, uwierzyliśmy w możliwości tej sieci na podstawie historycznych wyników, znamy potencjał. Przy odpowiednim nadzorze daje nam bezpieczeństwo odzyskania należnych nam środków oraz rozwoju biznesu. Dzisiaj Medioteka, jako przyszły właściciel i inwestor branżowy, gwarantuje kontynuację biznesu księgarnianego. Dobra marka i doświadczony zespół pracowników sieci stanowią najważniejsze aktywa Domu Książki. Po pierwsze cięcia kosztów Realizowany jest obecnie pierwszy etap strategii restrukturyzacji sieci detalicznej, której celem jest w pierwszej kolejności obniżenie kosztów, w tym poprzez likwidację niektórych stanowisk pracy w centrali przedsiębiorstwa (części księgarskiej), z jednoczesnym wzmocnieniem pozycji kierowników sklepów, przyspieszenie rozliczeń oraz poprawę komunikacji z wydawnictwami, rotację zbędnych i nierotujących zapasów towarowych oraz uzupełnienie podstawowej …
Wyświetlono 25% materiału - 246 słów. Całość materiału zawiera 985 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się