Wtorek, 3 lipca 2007
Rekrutacja na Podyplomowe Studia Edytorstwo i Rynek Książki w roku akademickim 2007/2008
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru198


A zatem to, co było marzeniem, stało się faktem. Nasze studia wypaliły! Inauguracja drugiego naboru odbędzie się już 20 października. Uwzględniając opinie absolwentów wprowadzamy drobne zmiany w programie, które z pewnością poprawią jakość i poziom nauki. Po pierwsze i najważniejsze – zajęcia z zakresu edytorstwa i typografii zyskają na wprowadzeniu czternastu godzin ćwiczeń w pracowni komputerowej wyposażonej w profesjonalne oprogramowanie do edycji graficznej (Adobe Photoshop CS2, Adobe InDesign CS2, Adobe Ilustrator CS2, Adobe Acrobat 7.0 Pro, Adobe VersionCue, Adobe Bridge, Adobe GoLive!). Zwiększyliśmy też liczbę godzin z marketingu wydawniczego i zajęć praktycznych z zarządzania wydawnictwem.

Obok pracowników naukowych i dotychczasowych naszych wykładowców z rynku książki grono pedagogiczne zasilą: Barbara Jóźwiak, prezes Wydawnictwa Naukowego PWN, która poprowadzi zajęcia praktyczne z zarządzania, Anna Kojtych, z-ca dyrektora marketingu w Wolters Kluwer Polska, która omówi zagadnienia marketingu książki, oraz Kuba Frołow, który będzie odpowiedzialny za zajęcia z public relations.

Pełna lista wykładowców przedstawia się następująco: Jacek Bełdowski, Mikołaj Burchard, dr Iwona Burkacka, Robert Chwałowski, Piotr Dobrołęcki, Kuba Frołow, Łukasz Gołębiewski, Joanna Hetman, Marek Jaworski, Barbara Jóźwiak, dr hab. prof. UW Grzegorz Karasiewicz, dr Tomasz Karpowicz, dr Anna Kojtych, Robert Oleś, Anna Rucińska, Marek Ryćko, dr Magdalena Ślusarska, dr Renata Wojciechowska, Jakub Wośko.

Podyplomowe Studia Edytorstwo i Rynek Książki zostały przygotowane z myślą o wszystkich, którzy planują związać swoją przyszłość zawodową z branżą wydawniczą oraz o tych, którzy chcieliby jeszcze sprawniej i bardziej skutecznie działać na tym rynku. Program studiów składa się ze 180 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, w trakcie których absolwenci zyskają kompleksową wiedzę na temat działalności wydawniczej, począwszy od redakcji językowej, technicznego przygotowania publikacji do druku, nietypowej, ale skutecznej promocji, dystrybucji i sprzedaży aż po zarządzanie wydawnictwem i kwestie związane z prawem autorskim. Aby studenci skorzystali z zajęć w możliwie największym stopniu, a zdobyta w ich trakcie wiedza była pożyteczna i trwała, do prowadzenia zajęć zaprosiliśmy grono najlepszych specjalistów bezpośrednio związanych z branżą wydawniczo- księgarską. Przedmiotem wykładów i zajęć praktycznych są autorskie programy wykładowców. Poszczególne tematy podlegają modyfikacji w zależności od wiedzy, potrzeb i oczekiwań słuchaczy. W ramach studiów organizowane są spotkania z wybitnymi postaciami rynku książki.

Zajęcia odbywać się będą zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem zjazdów, w trybie sobotnio-niedzielnym (począwszy od 20 października) po szesnaście godzin w ciągu jednego zjazdu (osiem godzin w sobotę od godz. 10 i osiem godzin w niedzielę od godz. 9). 1 godz. zajęć = 45 min. Poszczególne wykłady odbywać się będą w blokach po 2 godz. lekcyjne = 1,5 godz. zegarowej. Razem 180 godzin zajęć.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uczestnicy studiów bezpłatnie będą otrzymywać czasopisma branżowe wydawane przez Bibliotekę Analiz, tj. dwutygodnik Biblioteka Analiz, „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” i „Wiadomości Księgarskie”.

Cena studiów nie zmienia się. Wpisowe wynosi 300 zł, zaś czesne za dwa semestry: 3500 zł, które można opłacić w ratach lub jednorazowo z 10-proc. rabatem. Informacje i zapisy prowadzi zarówno kierownik studiów, jak i Biuro Rekrutacyjne WWSH im. B. Prusa w Warszawie. Więcej informacji znajdą Państwo na Rynek-Ksiazki.pl, zakładka Studia Podyplomowe.

W imieniu organizatorów, wykładowców oraz swoim własnym serdecznie zapraszam,

Autor:
ANNA PIETRUCZAK
KIEROWNIK PODYPLOMOWYCH STUDIÓW EDYTORSTWO I RYNEK KSIĄŻKI