Poniedziałek, 12 września 2016
2700 aktywnych podmiotów
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru443
Najwięcej polskich startupów powstaje i funkcjonuje w Warszawie, ponad 80 proc. młodych przedsiębiorstw zatrudniło nowych pracowników w ostatnim czasie, a 14 proc. startupów posiada własne patenty lub jest w trakcie ich zdobywania - wynika z raportu "Polskie startupy 2016", zrealizowanego przez Startup Poland. Raport przynosi nie tylko obraz aktualnej kondycji polskich startupów, ale wskazuje na szereg interesujących tendencji, a także przyszłych wyzwań, przed którymi stoją młodzi adepci gospodarki cyfrowej. Większość startupów żyje krótko, ale intensywnie, próbując tworzyć rozwiązania na stare i nowe problemy. Niedostateczna analiza rzeczywistych potrzeb klientów sprawia, że wiele z tych rozwiązań nie znajduje nabywców, a po 2-3 latach "walki z rynkiem" startup się kończy. W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 2700 startupów. To oznacza 12-proc. wzrost liczby młodych przedsiębiorstw - według poprzedniej edycji raportu w naszym kraju funkcjonowało ok. 2400 startupów. Największym ośrodkiem startupowym w Polsce jest obecnie Warszawa - 27 proc. polskich startupów działa w tym mieście. Na drugim miejscu znalazł się Kraków (11 proc.), na trzecim zaś wspólnie Trójmiasto i Poznań (po 9 proc.). Najniższy wskaźnik - na poziomie 2 proc. - odnotowały natomiast Łódź, Katowice, Białystok i Lublin. Natomiast rejestracje zagraniczne dotyczą w większości Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. 23 proc. startupów jest zarejestrowana w pozostałych miastach Polski, a 3 proc. za granicą. Większość startupów to młode przedsiębiorstwa - …
Wyświetlono 25% materiału - 214 słów. Całość materiału zawiera 858 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się