Poniedziałek, 27 marca 2006
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru164
Zakończyły się lipskie Targi Książki (16-19 marca). Relację z imprezy zamieściła „Gazeta Wyborcza”. Sporo miejsca poświęciła osobie ukraińskiego pisarza i poety, Jurija Andruchowycza, który odebrał Księgarską Nagrodę Porozumienia Europejskiego. Ceremonia jej wręczenia stała się dla laureata okazją do wygłoszenia kilku gorzkich słów pod adresem niemieckich polityków i niemieckiej inteligencji. Jego zdaniem, naród ukraiński traktowany jest tam stereotypowo. Pisarz zapowiedział, że nie skorzysta z zaproszenia do udziału w przyszłorocznej edycji targów, nie zamierza bowiem pozostawiać tam odcisków swoich palców (takie procedury dla obywateli Ukrainy przekraczających niemiecką granicę zapowiadają tamtejsi politycy). Ukraina i Słowenia wystąpiły w roli gości honorowych tegorocznej edycji. Tradycyjnie już …
Wyświetlono 25% materiału - 101 słów. Całość materiału zawiera 405 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się