Poniedziałek, 4 marca 2013
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru349
Coraz więcej oporów spotyka przestawiony w ostatnim czasie przez ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego projekt założeń ustawy o poprawie warunków świadczenia usług przez JST, umożliwiający wykonywanie zadań biblioteki szkolnej przez bibliotekę publiczną. Wiele środowisk uznaje jednak, że w praktyce oznacza to przyzwolenie prawne na masowe likwidowanie bibliotek szkolnych. Jak czytamy w serwisie www.stoplikiwdacjibibliotek.pl, zgodnie z projektem, likwidacja bibliotek może się odbyć na dwa sposoby. Na przykład poprzez przeniesienie obsługi bibliotecznej uczniów (z jednej lub wielu szkół) do położonej poza szkołą biblioteki publicznej. W konsekwencji szkoły zostaną bez bibliotek, a uczniowie, którzy przecież nie mogą opuścić szkoły w trakcie zajęć – bez dostępu do zbiorów. Koniec z wizytą w bibliotece w czasie przerwy lub wolnej lekcji. Polonista nie może wyegzekwować przeczytania lektury, a geograf nie ma na lekcji atlasów, ponieważ musiałby je przynieść z biblioteki publicznej. Odpadają zajęcia z edukacji czytelniczej i informacyjnej, codzienna praca z czytelnikami. Do biblioteki uczniowie mogą ewentualnie iść po lekcjach. Najmłodsi z nich tylko wtedy, gdy zaprowadzą ich rodzice (nie każdy ma czas lub czuje taką …
Wyświetlono 25% materiału - 171 słów. Całość materiału zawiera 686 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się