Poniedziałek, 17 lipca 2006
Nowy prezes WSiP
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru173
„Nie Wedel, a Wedler” w branżowej rozmowie poprawia wydawca swojego kolegę, pytany o nowego prezesa Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Cóż, trzeba przyznać, że na rynku książki nie jest on rozpoznawalną osobą, a i wejście w jego podwoje miał z gatunku tych mniej przyjemnych. Podkreślano, że nie wywodzi się ze środowiska, że do Rady Nadzorczej został zgłoszony przez jeden z funduszy (a nie na przykład przez załogę), niezbyt elegancko odnoszono się także do faktu, iż Stanisław Wedler trafił do WSiP „z ręczników” (od 2002 roku jest prezesem Zakładów Przemysłu Bawełnianego Frotex z Prudnika). Jego kariera nie ogranicza się akurat do konfekcji pościelowej. Poza tym – dajmy mu szansę. Dziś konto Stanisława Wedlera jest czyste. Oczywiście, nie to bankowe. Spotkaliśmy się z nowym szefem WSiP z zamiarem przeprowadzenia dla Biblioteki Analiz wywiadu. Klasyczny wywiad wprawdzie nie wyszedł, udało nam się jednak zadać kilka pytań – o strategię dla wydawnictw, o spółki zależne, o odwołanie Mikołaja Burcharda. Na początek jednak o… ręczniki. Rada mnie rozliczy – Minister zdrowia nie musi być lekarzem, by dobrze wykonywać swoje obowiązki. Tak mogę odpowiedzieć na pytanie o posiadane przeze mnie kompetencje do zarządzania WSiP. Na branży podręcznikowej znać się muszą podwładni, zwłaszcza dyrektorzy poszczególnych pionów i członkowie zarządu odpowiedzialni za wszystkie obszary działalności spółki – przekonuje. Pytanie o brak wydawniczego doświadczenia sprawia mu wyczuwalny dyskomfort. Reaguje wyjaśnieniami, że zarządzany przezeń Frotex osiągał znakomite wyniki bez dogłębnej znajomości u prezesa zagadnień związanych z produkcją ręczników. – Prezes zarządza osobami, które znają się na swojej pracy – ucina. Przy okazji objęcia stanowiska szefa oficyny (9 czerwca, wcześniej – po rezygnacji Bogusława Dąbrowskiego – jako członek Rady Nadzorczej Wedler oddelegowany został do tymczasowego pełnienia obowiązków prezesa) w branży miały prawo pojawić się domysły, jakoby Wedler był fachowcem oddelegowanym przez zasiadających w Radzie przedstawicieli inwestorów finansowych do realizacji celów, którym nie podołałby Dąbrowski (dalsza restrukturyzacja, decyzje co do zgromadzonych na rachunku bankowym …
Wyświetlono 25% materiału - 311 słów. Całość materiału zawiera 1245 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się