Wtorek, 1 lutego 2022
PROGRAM ROZSZERZONO O KOLEJNE GRUPY WIEKOWE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 562 (2/2022)
Już milion młodych ludzi korzysta z aplikacji na smartfony Pass Culture. To innowacyjny program rządu francuskiego, który został uruchomiony w maju 2021 roku. Projekt kosztował w ubiegłym roku 80 mln euro. Narzędzie cyfrowe ma na celu ułatwienie młodym ludziom dostęp do dóbr kultury. Dzięki niemu każdy 18-latek w tym kraju może wykorzystać 300 euro m.in. na zakup książek, biletu do kina czy teatru lub usług cyfrowych (muzyka online, dostęp do niektórych platform wideo na żądanie, e-prasa, e-booki itp.) albo też na lekcje muzyki, tańca lub śpiewu. Młodzi Francuzi (825 tys. uprawnionych do skorzystania z bonu) mogą skorzystać z oferty ponad 8000 firm i instytucji. Zamierzeniem programu jest wspieranie rodzimego przemysłu kulturowego, dlatego kwoty 300 euro nie można wykorzystać w serwisach Spotify, Disney+, …
Wyświetlono 25% materiału - 122 słów. Całość materiału zawiera 490 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się