Niedziela, 2 maja 2021
Rozmowa z KRZYSZTOFEM RAKIEM, autorem książki „Polska – niespełniony sojusznik Hitlera”
Hitlerowcy jeszcze przed dojściem do władzy szukali kontaktu z polskimi władzami!? Czemu? Jak to przebiegało? Mamy kilka źródeł świadczących o tym, że dochodziło do kontaktów pomiędzy przedstawicielami Hitlera i przedstawicielami Piłsudskiego lub polskiego rządu. Najlepszą podstawę źródłową mają kontakty przedstawicieli NSDAP z polskim konsulem w Monachium Aleksandrem Ładosiem. Inicjuje je strona niemiecka. Po wzajemnych sondażach, w marcu 1931 roku dochodzi wreszcie do spotkania Ernsta Röhma z Ładosiem. Röhm tłumaczył, że jakkolwiek NSDAP prowadzi antypolską propagandę, to jednak jej liderzy po dojściu do władzy będą chcieli blisko współpracować z Polakami. Jej celem będzie stworzenie wspólnego frontu przeciwko Sowietom. Ładoś został jednak jeszcze przed tą rozmową odwołany z placówki i kontakty te nie miały kontynuacji. Dlaczego ta rozmowa jest tak ważna? Hitler pierwszy, przyjazny oficjalny gest wobec Polski wykonał w maju 1933 roku. Od tego momentu podjął starania, by Polska …
Wyświetlono 25% materiału - 138 słów. Całość materiału zawiera 552 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się