środa, 6 kwietnia 2022
Rozmowa z PIOTREM CZARNECKIM, autorem książki „Reder ’44”
Alistair MacLean, Ken Follett, Jack Higgins, Frederick Forsyth – te nazwiska nasunęły mi się po lekturze „Redera ’44”. Odgadłem literackie inspiracje Piotra Czarneckiego? Tak. Dodałbym jeszcze Roberta Harrisa i jego „Vaterland” czy Philipa K. Dicka z „Człowiekiem z Wysokiego Zamku”. Od młodości pasjonowały mnie opowieści o bohaterach, którzy walczyli otwarcie z bronią w ręku lub działali – jako szpiedzy – za liniami wroga. Interesują mnie dzieje nam nieodległe. Zagadnienia militarne, strategia, uzbrojenie, uwarunkowania polityczne i wszystko, co wpłynęło na bieg historii. Nie bez znaczenia były też fantastyczne ekranizacje słynnych powieści z niezapomnianymi rolami takich aktorów jak: Clint Eastwood, Richard Burton, Gregory Peck, Anthony Quinn, Michael Caine czy Donald Sutherland. II wojną światową interesuje się pan hobbystycznie? Owszem, ale nie tylko tym konfliktem zbrojnym, lecz historią w ogóle. Zazdroszczę archeologom łączącym pracę z realizacją swoich pasji. Niemniej II wojna światowa jest mi najbliższa, może ze względu na liczne materiały o niej i relacje żyjących jeszcze świadków. Zawsze byłem pod wrażeniem bohaterstwa Polaków. Westerplatte, Wizna, Mokra, polscy piloci nad Anglią, nasi marynarze uczestniczący w alianckich konwojach czy armia gen. …
Wyświetlono 25% materiału - 177 słów. Całość materiału zawiera 711 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się