Niedziela, 12 marca 2006
16. Krajowe Targi Książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru155
W tym roku Krajowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w pierwszy grudniowy weekend – od piątku do soboty, od 2 do 4 grudnia. Termin ten wywołuje kontrowersje, bo w tym samym czasie we Wrocławiu odbywają się tradycyjnie – Promocje Dobrych Książek. Pytanie o tę kolizję padło na pierwszej konferencji prasowej i było to zresztą jedyne pytanie, jakie postawiono podczas spotkania w Centrum Konferencyjnym Polskiej Agencji Prasowej – nowego patrona medialnego imprezy. Jej tematem przewodnim jest dziecko i młody człowiek jako czytelnik i odbiorca książki. Od dawna było wiadomo, że grudniowy termin wywoła zastrzeżenia, a przecież jest jeszcze „problem” z Targami Książki Historycznej, które odbędą się tydzień wcześniej, i – podobnie jak Wrocławskie Promocje – ich termin także ma długą tradycję. Wcześniejsze zobowiązania Ars Polony nie pozwoliły wszelako w tym roku na przesunięcie daty KTK, ale – jak powiedziano na konferencji – rozpatrywany jest inny termin siedemnastej edycji i zapewne wkrótce zostanie on oficjalnie potwierdzony. Dla warszawskiej publiczności najważniejsza jest dzisiaj targowa oferta – prezentowana na krótko przed Mikołajkami i Bożym Narodzeniem. Dlatego zapowiedź, że na targach będzie blisko stu wystawców oraz podobna liczba autorów, jest dla targowych bywalców najbardziej interesująca. Ponieważ kilku liczących się edytorów nie będzie miało w Pałacu swoich samodzielnych stoisk, organizatorzy dokładają starań, by ich najbardziej poszukiwane książki stały się dostępne – zwłaszcza napisane przez zaproszonych autorów. Z Firmą Księgarską Jacek Olesiejuk ustalono, że tytuły te będą sprzedawane na zbiorczym stoisku hurtowni, która to praktyka zdała już egzamin – na targach krakowskich, wrześniowych KTK …
Wyświetlono 25% materiału - 248 słów. Całość materiału zawiera 992 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki