Wtorek, 11 grudnia 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru343
Na szczęście końca świata w tym roku nie będzie. Ostatecznie został on odwołany przez samochodowy koncern Toyoty w telewizyjnej reklamie. Wszystkim ulżyło i tylko akcje przedsiębiorstw pogrzebowych spadły gwałtownie, co zresztą wydaje się nieco dziwne: skąd bowiem wiadomo, że koniec świata nie objąłby tego akurat sektora ludzkiej aktywności? W końcu jak wszyscy, to wszyscy… Rzeczony koniec nie nastąpił też w świecie książkowego biznesu i szybko nie nastąpi, chociaż niezależne gremia proroków wieszczyły go od dawna, nie zdając sobie zapewne sprawy, że wymaga on czasu nieco dłuższego niż jeden rok. Przypomnę, że cesarstwo rzymskie upadało ponad tysiąc lat, a jak już upadło, to nikt nie miał pojęcia, że to już rzeczywiście koniec. No dobrze, jeszcze żyjemy – może jednak warto obrócić się i zastanowić, co nam w mijającym roku to życie uprzykrzało i czyniło je nieznośnym. Poniższy ranking negatywów ma oczywiście charakter subiektywny; nie sadzę jednak, żeby ktokolwiek potrafił z tych minusów ujemnych zrobić minusy dodatnie. Pierwsze miejsce w moim rankingu zajmuje bezapelacyjnie radosna działalność Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydawniczą branżę traktuje ono jako wroga, który tylko przeszkadza w intensywnej pracy na rzecz nauki. Przypomnę, że rzeczone Ministerstwo od roku bawi się w kotka i myszkę z wydawcami naukowymi w sprawie dotacji przedmiotowych do podręczników …
Wyświetlono 25% materiału - 205 słów. Całość materiału zawiera 821 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki