Wtorek, 23 października 2018
Rozmowa z Emilem Maratem, autorem książki „Sen Kolumba”
– Zgon Krzysztofa Sobieszczańskiego otacza nimb tajemnicy... – Dokumenty z włoskich archiwów, głównie z Savony (jest ich całkiem sporo), zdają się nie wyjaśniać wszystkiego. Styczniowa noc 1950 roku, sztorm, nieduży, ale sprawny i dzielny jacht, pęka lina – topenanta, towarzysz Krzysztofa zeznaje przed włoskim sędzią śledczym, że właściciel łodzi, kapitan  „Cristophoro Steen” – czyli „Kolumb” wypadł za burtę. Parę dni później okazuje się już jednak, że „Secil” – ta piękna żaglówka – była zarejestrowana na owego załoganta… I jeszcze kilka innych dziwnych rzeczy – piszę …
Wyświetlono 25% materiału - 85 słów. Całość materiału zawiera 342 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się