Wtorek, 19 września 2023
PILNIE POTRZEBNE REGULACJE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 601 (17/2023)
Dałam się nabić w butelkę. Zamówiłam na Amazon.pl książkę „Historia de la Máquina de Coser Singer: Toda la historia de esta preciada máquina”. Trafiłam na tytuł, poszukując książki o twórcy kultowej marki Singer. Imię i nazwisko autorki na okładce: Claudia Collins. Wydawca: Independently published (29 maja 2023). 118 stron, oprawa miękka. Jakoś nie zastanowiła mnie cena: 23,32 zł. Po kilku dniach dostawa. I rozczarowanie. Książka, wydrukowana pod innym tytułem: „Isaac Merritt Singer y su máquina de coser”, ma fatalny skład (myślałam początkowo, że mam w ręku nieznany poemat Noblisty Singera), ale to nie było najgorsze. Na stronie 117 stoi jak byk: ChatGPT. Żadnej strony redakcyjnej, copyrightu, jedynie wzmianka, że wydrukowano w Amazon Fulfillment we Wrocławiu. Ten zlepek informacji z różnych publikacji wpakowany między losowo wygenerowane okładki został natychmiast ciśnięty w kąt. Amazon bez mrugnięcia dokonał zwrotu, a mnie nurtuje pytanie: co dalej? Wydanie książki nigdy nie było tak łatwe. Tak jak i nabijanie czytelników w balona. Czy tanie produkcje generowane maszynowo zaleją rynek? Nie poprawia nastroju artykuł w serwisie …
Wyświetlono 25% materiału - 169 słów. Całość materiału zawiera 679 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się