Wtorek, 13 maja 2025
Relacja z 12. Targów Książki w Białymstoku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 641 (9/2025)
Atmosfera jest najważniejsza! Tak twierdzili niemal wszyscy uczestnicy 12. Targów Książki w Białymstoku organizowanych przez Fundację Sąsiedzi, które trwały od piątku 25 kwietnia do niedzieli 27 kwietnia. Odbyły się, tak jak poprzednio, na stadionie miejskim przy ul. Słonecznej 1, obecnie noszącym nazwę Chorten Arena. Ofertę zaprezentowało ponad 80 wystawców. Największą gwiazdą wydarzenia był francuski pisarz Éric-Emmanuel Schmitt, autor bestsellerowego „Oskara i pani Róży”, spotkanie z nim w targowy piątek cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a autor podpisywał swoje książki aż do godz. 21, długo po zamknięciu targów. Z czytelnikami spotkała się też Emelie Schepp, szwedzka autorka kryminałów, trzykrotna laureatka Specsavers Choice Award, nagrody przyznawanej przez czytelników dla najlepszej pisarki kryminałów, autorka serii o prokuratorce Janie Berzelius. Na targach gościli także: Dorota Gellner, Andrzej Marek Grabowski, Urszula Honek, Bogusław Janiszewski, Ignacy Karpowicz, Marcin Meller, Katarzyna Miller, Adam Mirek, Tomasz Mojsik, Marcin Pałasz, Agnieszka i Robert Papiescy, Renata Piątkowska, Tomasz Sianecki, Martyna Skibińska, Andrzej Stasiuk, Alex Walendziuk i Yvette Żółtowska-Darska. Znaczący był udział wydawców zza wschodniej granicy, którzy uczestniczyli w Salonie Niezależnych Wydawnictw Białoruskich. Wydawcy emigracyjni, działający obecnie w Polsce, jak też w innych krajach, prezentowali swoją bogatą ofertę. Targową atmosferę, o której od lat mówi się przed, w czasie i długo po zakończeniu białostockich spotkań, tworzy oczywiście Andrzej Kalinowski, …
Wyświetlono 25% materiału - 207 słów. Całość materiału zawiera 831 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się