Poniedziałek, 4 kwietnia 2022
NOWY INWESTOR: MERLIN MOŻE STAĆ SIĘ NAJSZYBCIEJ ROSNĄCĄ GRUPĄ E-COMMERCOWĄ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 566 (6/2022)
Berg Holding (należący do znanego inwestora Januarego Ciszewskiego) nabył 25 proc. akcji Merlin Group. W konsekwencji kurs tego pierwszego podmiotu podskoczył o ok. 20 proc., a Merlina aż o 60 proc. – poinformował „Puls Biznesu”. „Nabycie większościowego pakietu akcji w spółce to zdecydowany krok w kierunku branży e-commerce. Jesteśmy świadomi potencjału, jaki niesie za sobą ten obszar oraz obecność w Merlin Group. Rozpoczęliśmy już rozmowy nad partnerstwem naszych biznesów i wykorzystaniem wzajemnych mocnych stron w dążeniu do rozwoju całej grupy” – powiedziała Ofka Piechniczek prezes Berg Holding. „W tej chwili nie możemy zdradzić nic, poza tym, że serwis jest przebudowywany. Współpraca z Berg Holding z pewnością będzie miała wpływ na ostateczny kształt i formę naszych portali, a także zakres oferowanych produktów. Przed nami wymagający okres natężonych prac i wyzwań, nie mam jednak wątpliwości, że Merlin Group jest na to gotowe” – dodał członek zarządu Merlin Group Robert Boruc. Długofalowe zaangażowanie i odbudowanie pozycji Więcej o planach związanych z Merlin Group Ofka Piechniczek zdradziła w rozmowie z serwisem Dlahandlu.pl: „Od 2020 roku analizowaliśmy rynek pod kątem możliwości inwestycyjnych w podmioty związane z branżą e-commerce. Szukaliśmy firm o dużym potencjale wzrostu, zastanawiając się nad konkretnymi działaniami, które stworzyłyby nam możliwość wdrożenia gotowych rozwiązania e-commerce dla produktów i usług oferowanych przez spółki Grupy Berg Holding. Dlatego w przypadku Merlin Group zdecydowanie mówimy o długofalowym zaangażowaniu. Myślimy o długofalowym procesie ewolucji tej marki, która pozwoli jej dopasować się …
Wyświetlono 25% materiału - 234 słów. Całość materiału zawiera 937 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się