Wtorek, 8 marca 2016
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2016
Jan Kuroń przejął talent bardziej po tacie, niż dziadku. Do powyższego wniosku doszedłem w trakcie konsumpcji pieczonej wołowiny z pieprzem, papryką i... whisky, dorsza zapiekanego z papryką, fasolą, czarnymi oliwkami i tymiankiem oraz tortu bezowego. Lukullusowa uczta koronowała prezentację książki pt. "Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia" urządzoną przez wydawcę (Edipresse) w restauracji "N31", nowym przybytku kulinarnym innego wirtuoza patelni, rondla i brytfanny - Roberta Sowy. Oprócz licznych celebrytów, literackiemu debiutowi kuchennemu świadkowali też przedstawiciele mediów. Mikrofony nie były ukryte. Podobnie jak kamery, tudzież aparaty fotograficzne. Syn Macieja i wnuk Jacka kulinarne abecadło poznawał oczywiście w kuchni taty. Edukację gastronomiczną kontynuował w renomowanej szkole Le Cordon Blue. A kolejne stopnie kucharskiego wtajemniczenia zdobywał w restauracjach krajowych i zagranicznych (Hiszpania, Wielka Brytania). Najwyższy czas, aby otworzył własny lokal - zgodnie twierdzili goście promocyjnej wieczerzy, delektując się potrawami przyrządzanymi nader gospodarnie. Bowiem Jan Kuroń nadzwyczaj dba, by żywność się nie marnowała i od lat propaguje funkcjonowanie Federacji Banków Żywności. Wyróżnia rodzime dania, starając się je upowszechniać w świecie. Niewykluczone, że w animowaniu globalnej kariery żurku pomoże mu Steffen Möller, Niemiec od ćwierćwiecza mieszkający głównie w Polsce. Jego ulubioną zupę - oczywiście z kiełbasą, kartoflami, jajkiem i majerankiem - serwowano w ambasadzie RFN na zakończenie wieczoru autorskiego. Tym razem napisał on bedeker "Viva Warszawa. Książka dla turystów, słoików i gastarbeiterów" (wydawnictwo …
Wyświetlono 25% materiału - 217 słów. Całość materiału zawiera 871 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się