Poniedziałek, 4 października 2021
EWA SZMIDT-BELCARZ GOŚCIEM EEC
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 554 (17/2021)
W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w  dniach 20-22 września odbywał się Europejski Kongres Gospodarczy. Główne nurty tematyczne kongresu to: Jak zmienia się gospodarka światowa w  kontekście wyzwań klimatycznych? Odporność i elastyczność – jak tworzyć struktury odporne na kolejne pandemie i kryzysy? Jak wykorzystać cyfrowe przyspieszenie? Handel, relacje gospodarcze, ochrona zdrowia, rynek finansowy oraz Europejski Zielony Ład. Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik, wzięła udział w debacie pt. „Obywatel i  konsument w  czasach »nowej normalności«”. Mówiła min. o  trwałych zmianach w oczekiwaniach konsumentów w świecie po pandemii. – „Zdobyczą” konsumentów w pandemii jest: wszystko taniej, szybciej, bliżej i w abonamencie. To długotrwała zdobycz polskiego konsumenta i wyzwanie dla rynkowych graczy stacjonarnych, e-commerce, jak i omnichannelowych – podkreśliła prezes Empiku. I dodała: – Szybciej – nawet w  15  minut, teraz chcemy w  15 minut spełnić swoje potrzeby. Wskazała na trzy ważne trendy: dostępność, bliskość i  wygoda oraz subskrypcyjność. Już 6 na 10 osób deklaruje, że korzysta z  różnego typu subskrypcji, głównie treści cyfrowych, telewizyjnych czy filmowych, ale również audiobooków, e-booków lub muzyki. Usługa Empik Go jest dość nowa, ale zdobyła już 300 tys. użytkowników. – Pandemia znacząco wzmocniła to, co było obserwowane od dwóch-trzech lat. Nastąpiła dynamiczna zmiana i  na to handel musi się przygotować. Każdy gracz na rynku musi udostępnić swoim klientom jak najszerszą ofertę, bo takie są oczekiwania – wskazała Ewa Szmidt-Belcarz. Prezes Empiku podkreśliła, że przyspieszyła znacząco edukacja cyfrowa, dużo biznesów otworzyło się na e-commerce, powstaje też coraz …
Wyświetlono 25% materiału - 239 słów. Całość materiału zawiera 957 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się