Piątek, 20 stycznia 2017
Liczy się głos wydawców
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru452
Za dziewięć miesięcy odbędą się 21. Międzynarodowe Targi Krakowskie. W ich zeszłorocznej edycji uczestniczyło 70 wystawców, a odwiedziło ja 68 tys. osób. Podobnie było rok wcześniej, też 700 wystawców i 68 tys. czytelników. Paradoksalnie właśnie takie bogactwo stało się przyczyną wielu problemów, z którymi organizatorzy muszą sobie radzić. Najwięcej zastrzeżeń, a nawet obaw, wywołuje ogromny tłok w trakcie targowego weekendu - w sobotę i niedzielę, co przy zbyt wąskich przejściach mogło doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, a przy tym "dzieci mdlały, autorom było słabo", jak lapidarnie określił to jeden z wydawców.Po pomoc organizatorzy zwrócili się do wystawców, których znacząca reprezentacja pojawiła się na spotkaniu zorganizowanym w Krakowie w czwartek 19 stycznia. Ze strony organizatorów reprezentacja był najsilniejsza z możliwych: wszyscy troje członkowie zarządu - prezes Grażyna Grabowska i wiceprezesi Ewa Woch i Paweł Nikliński, a także komisarz Katarzyna Popiełuch-Kmiecik, Marcin Bugajski, dyr. działu administracyjno-technicznego, i do tego ich współpracownicy.Wydawców reprezentowało blisko 20 osób, nie tylko z wydawnictw krakowskich, chociaż równie silna była ekipa Wydawnictwa Literackiego, którą tworzyło trzech dyrektorów: Dariusz Kurdziel, Grzegorz Głódkowski i Marcin Baniak. Właśnie ten wydawca skierował do organizatorów po zeszłorocznej edycji targów list z uwagami, na co Tragi w Krakowie odpowiedziały propozycją spotkania z wydawcami.- Dziękuję, że przez te wszystkie lata tworzycie państwo z nami Targi …
Wyświetlono 25% materiału - 209 słów. Całość materiału zawiera 839 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się