środa, 27 maja 2015
Rozmowa z Piotrem Milewskim, autorem książki „Dzienniki japońskie”, laureatem tegorocznej Nagrody Magellana
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru5/2015
– Japonia skusiła mnie serialem „Szogun”. A pana? – Po prostu tam pojechałem. I do dziś nie wiem, co mnie tam popchnęło. Zapewne pomogło w tym kilku japońskich przyjaciół, poznanych w Europie, a także fakt, że dalej nie da się już pojechać. Za Japonią rozlewa się wielka woda. Może jakieś marzenie z dzieciństwa, z którego do dziś nie zdaję sobie sprawy? – Czy po 9 latach pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni ma on jeszcze przed panem sekrety? – Poznałem ich wiele, jeżdżąc po całym archipelagu, uczestnicząc w różnych rytuałach, lokalnych festiwalach, ale całego życia nie starczyłoby, by je wszystkie odkryć. Wiem na pewno, że umiem się tam odnaleźć, dogadać z ludźmi, zaprzyjaźnić się. Znam etykietę, społeczne zasady, wiem, co wypada, a czego nie wypada… Wydaje mi się, że dość dobrze zrozumiałem Japończyków. Ale gdyby jeszcze udało mi się zawitać …
Wyświetlono 25% materiału - 139 słów. Całość materiału zawiera 559 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki