Wtorek, 12 maja 2020
ROZMOWA Z ROMANEM BRYLEM, PREZESEM ZARZĄDU WYDAWNICTWA REA-SJ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 522 (9/2020)
– Wydawnictwo REA-SJ jest tuż po przeprowadzce. Dotychczas siedziba wydawnictwa mieściła się w Konstancinie, a teraz spotkamy się niedaleko od Konstancina, bo w miejscowości Kolonia Lesznowola w gminie Lesznowola w pobliżu Piaseczna. Jaki był powód przeniesienia? – Powód przeniesienia był prozaiczny. Nie można było kontynuować wynajmu lokalu w Konstancinie i musieliśmy poszukać nowego miejsca. Decydowały oczywiście koszty. – W obecnej sytuacji ekonomicznej koszty wynajmu powinny być bardzo niskie… – Pewnie niskie są koszty lokali wynajmowanych od samorządów, ale nie jest tak w przypadku prywatnych właścicieli, bo nie mogą wynajmować za darmo. Uzgodniliśmy z właścicielami obiektu, że na trudny czas dostajemy ulgę blisko 50 proc. – To dlaczego nie wynajmujecie lokalu od samorządu? – Samorząd nie ma propozycji o odpowiednim standardzie. Są lokale, ale z odzysku czy do remontu, a my nie mamy na to czasu ani środków, jakie trzeba by było w to zaangażować. – Kiedy była przeprowadzka? – Uroczyście, ale skromnie, bo na miarę dzisiejszych możliwości i obostrzeń, otworzyliśmy firmę w środę 6 maja, a przeprowadzka odbyła się w ostatnim tygodniu kwietnia. – W Konstancinie mieliście do dyspozycji znacznie większą powierzchnię… – Teraz mamy jedno duże pomieszczenie biurowe typu open space na piętrze oraz na parterze oddzielnie pomieszczenie na podręczny magazyn z jednym stanowiskiem pracy i komputerem oraz z osobnym wyjściem na rampę, aby mieć łatwy dostęp do wysyłania i odbierania przesyłek. – Gdzie jest główny magazyn wydawnictwa? – Od 2015 roku mamy magazyn …
Wyświetlono 25% materiału - 212 słów. Całość materiału zawiera 849 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się