Wtorek, 30 listopada 2021
PERSPEKTYWA JEST NIEJASNA, BO WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 558 (21/2021)
Sezon targowy, bardzo nietypowy, bo skazujący organizatorów na lawirowanie między restrykcjami sanitarnymi a zmianami w nawykach i zachowaniach czytelników, zbliża się wreszcie ku końcowi. Z radością relacjonowaliśmy doniesienia ze wszystkich spotkań, jakie pomimo tylu trudności się odbyły, ale z niepokojem patrzymy na targową przyszłość, chociaż na przyszły rok zadeklarowali przeprowadzenie imprez wszyscy tradycyjni organizatorzy, a nawet nowi! Lista na rok 2022, jaką zamieściliśmy na stronie rynek-ksiazki.pl/ kalendarium-targow, jest imponująca i nie pozostaje nic innego, jak tylko liczyć, że te ambitne plany zostaną spełnione. Od 19 do 21 listopada odbyła się trzecia edycja Gdańskich Targów Książki. I najważniejsze jest, że się odbyły, bo niemal do ostatniej chwili istniała obawa, że zostaną odwołane. Organizatorzy, czyli spółka Jednostka Kultury, podjęli odważną decyzję i nie zrażając się wieloma przeciwnościami, doprowadzili tę ważną imprezę do skutku. Rok temu trzecia edycja tego wydarzenia została odwołana na dwa tygodnie (!) przed jej rozpoczęciem z powodu lockdownu, jaki wówczas zarządzono. I cały przygotowany z rozmachem mechanizm marketingowy związany z Targami poszedł na marne. Potem były próby, aby zorganizować tę edycję w późniejszym terminie, ale też nie wyszło. Dopiero teraz się udało! Uczestnicy Targów, zarówno wystawcy, jak i odwiedzający, wypowiadali bardzo zróżnicowane opinie i różnie je oceniali. Głównie komentowano niższą niż poprzednio frekwencję oraz zmianę lokalizacji. Poprzednio Targi odbyły się w samym centrum starego Gdańska, na wyspie Ołowianka, w budynku Filharmonii Bałtyckiej. Obie edycje były bardzo udane, co spowodowało znaczący wzrost zainteresowania kolejnych wydawców uczestnictwem w tak dobrze ocenianej imprezie. Ale takie nastawienie panowało pod koniec 2019 roku, kiedy szykowano trzecią edycję zaplanowaną na marzec zeszłego …
Wyświetlono 25% materiału - 257 słów. Całość materiału zawiera 1030 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się